XR Extended Range

XR Extended Range - 2. stupeň technického potápění

Druhá část je věnovaná rozvoji základních znalostí, obeznámení s výstrojí a schopnostmi, které budete potřebovat k účasti na pokročilých výcvikových aktivitách. Dokonce, i když neplánujete překračování limitů rekreačního potápění, zvýší tento kurz vaši jistotu a zvětší vaše potápěčské schopnosti.

Rozšíří se vaše znalosti fyziologie, fyziky potápění a teorie dekomprese. Naučíte se vybrat a konfigurovat výstroj pro technické potápění v uspořádání, které vám nejvíce vyhovuje. Budete uvedeni do pokročilého plánování ponorů a procedur plánování plynů.

XR Extended Range

Dozvíte se, jak na základě hloubky a délky ponoru vybrat optimalizované plynné směsi pro zkrácení dekompresních časů. Naučíte se používat dekompresní plyny. Ve vodě se naučíte novým technikám pohybu, pokročíte v řízení vztlaku, trimu a v nových záchranných procedurách. Výcvik výstupů zahrnuje simulovanou, rezervní a limitovanou stupňovou dekompresi.

Po ukončení kurzu budete moci legálně dobývat hloubku 45 metrů s dekompresí do 20 minut. Budete používat reel pro vypuštění dekompresní bóje (SMB), cvičit manipulaci s stage lahvemi, jak měnit dekompresní plyny a další věci.

Požadavky:

Cena obsahuje kompletní teorii, 6 ponory na otevřené vodě (v kombinaci s XR Advanced Nitrox je zmožné pouze 4 ponory), zapůjčení kompletní stage lahve, plyny, certifikaci.

Cena neobsahuje kompletní manuál XR aTXR pro všechny technické kurzy (5.000,- Kč).