Severní Egypt, severní vraková cesta

Severní Egypt, severní vraková cesta

Orientační program

severní vraková cesta
Fotografie na Mapy Google

1. den: sraz účastníků safari na letišti v Praze, odbavení. Po příletu do Hurghady transfer z letiště na loď. Ubytování, seznámení se s lodí, oběd, informační schůzka. Odjezd na kontrolní ponor na Shaab El Erg (lokalita s častým výskytem delfínů). Možnost nočního ponoru.

2. den: ranní ponor, odjezd na Shaabu Nuhas (jedno z nejkrásnějších míst pro potápění). V této lokalitě jsou 4 vraky lodí:

  • Giannis D - nákladní loď potopená r. 1983, vrak leží na levoboku souběžně s reefem, je rozlomen na 3 části v hloubce 10-27 m, je řazen mezi nejzajímavější v Rudém moři díky zachovalé strojovně a kapitánskému můstku
  • Carnatic - loď z roku 1862 sloužila původně k přepravě zboží i pasažérů. Na základě legendy nebylo dosud nalezeno 8000 liber šterlingů ve zlatě, které tato loď převážela při poslední plavbě
  • Chrisoula K. - loď při své poslední plavbě převážela náklad dlaždic, vrak s velkou strojovnou leží v hloubce 15-20m
  • Kimon M - rozpadlý vrak se dá proplout téměř celý včetně strojovny

3. den: přejezd na Bluff Point, zde ranní a polední ponor. Přejezd na Gubal Island s krásnou zátokou a nádhernými korálovými zahradami, třetí ponor Big Gubal. Možnost nočního ponoru.

Thistlegorn

4. den: přejezd v ranních hodinách k nejznámějšímu a nejnavštěvovanějšímu vraku Rudého moře - Thistlegormu (britská nákladní loď potopená za 2. světové války po německém bombardování s celým nákladem vojenského materiálu: motorky, lokomotivy, vojenská nákladní auta, pušky), kterou objevil mořský badatel J. Y. Cousteau. Na této  lokalitě 2-3 ponory.

tank u Thistlegormu

5. den: přejezd na novou lokalitu, potápění u ostrova Siyul Saghira / Siyul Kabira. V těchto lokalitách jsou nádherné korálové útesy plné živočichů. Možnost spatřit: Napoleony, želvy, mureny atd. Možnost nočního ponoru.

6. den: potápění v lokalitách Umm Gamar / Carless Reef jsou rájem v Rudém moři plné barev a života. Krásně členité terény s jeskyněmi, velkými hejny ryb, výskytem tuňáků, občas i šedých útesových žraloků či mant, scorpionfish, stonefish, perutýnů, velkých murén). Rozlučková párty na lodi s posádkou. Možnost nočního ponoru.

7. den: poslední dva ponory dle dohody (vrak lodě El Mena poblíž Hurghady ze šestidenní války nebo korálové zahrady). Připlutí do Hurghady, individuální volno - možnost nákupů suvenýrů.

hvězdice

8. den: v ranních hodinách transfer na letiště, odbavení, odlet z Hurghady, přílet do Prahy.

Tento program je pouze orientační. Může být změněn na základě dohody účastníků akce, vlivem povětrnostních podmínek nebo z rozhodnutí kapitána lodi a potápěčského průvodce!

Jsme vedeni jako cestovní agentura. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány přímo na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte vždy na srazu účastníků.

Shaab El Erg Giannis D Carnatic Chrisoula K. Kimon M. Thistlegorm