Ostrov Utila

Ostrov Utila

Chtěli bychom Vás pozvat, v nevlídné době ledna a února, do exotického ráje na ostrov Utila.

Ostrov Utila, zasazený do nádherného a celistvého karibského korálového útesu, patří pod správu Hondurasu. Vlivem 300 let dlouhého vlivu Anglického imperia se však obyvatelstvo ostrova výrazně liší jak mentalitou tak i třeba jazykem od obyvatel pevniny. Chudší a prostší obyvatelé pevniny mluví španělsky, vzdělanější obyvatelé ostrova anglicky. Ostrov je vzdálen cca 30 km od pevniny, je 11 km dlouhý a 4 km široky. Malé a ospalé rybářské městečko se 4000 obyvateli znamenitě vystihuje hlavní rys místních obyvatel, že na klid a pohodu ještě nikdo neumřel.

Pod vodou je okolí Utili prostě nádherně jedinečné. Jistě je méně barevné než Rudé moře, ale oproti třeba Maledivám je to barevná zahrádka. To co láká k potápění je neuvěřitelné množství ryb. Od hejn barevných menších rybek, až po barakudy, velké množství rejnoků, želv a murén. Absolutním bonbónkem, od ledna do února, jsou nádherná hejna velrybích žraloků, kteří proplouvají kolem blízkých ostrůvků.

Ubytování

Ubytováni budeme v typicky Karibském hotelu, kde hlavním stavebním prvkem je dřevo. Hotel je koncipován do tropické zahrady s bazénem, kde je hlavní ubytovací budova s restaurací a barem. V zahradách jsou umístěné další ubytovací kapacity. K dispozici jsou hezké Deluxe pokoje, které mají většinou všechny balkony s výhledem na bazen či do zahrad.

Doprava: Poletíme Praha - něco v evropě - něco v americe (většinou Atlanta), kde budeme muset přespat (pouze při cestě tam), druhý den bude odlet na Roatán ostrov blízko Utili. Místním menším letadýlkem přeletíme po 10 min. letu na ostrov Utila.

Zde velké upozornění: cena letenek je velmi "houpavá". Letecké společnosti dávají v průběhu podzimu na lety na Roatán akce, kde cena letenek výrazně padá. Proto zájemci o tuto cestu by se měli přihlásit co nejdříve. V případě akce letenek, která trvá třeba 5 dní, je ideální je ihned zakoupit. Normální cena letenky činí 21-24 000, při slevě třeba i 18 000 Kč.

Cena v termínu 6.2.-18.2. 2015

Program jsme připravovali tento: 10 dní pobyt na ostrově, z toho 7 dní potápění a 3 dny na lenošení s barovými radovánkami.

Cena: 36.850,- Kč

Cena zahrnuje: 10 dní ubytování, 7 dní potápění (2 ponory denně), kompletní polopenze (snídaně možno výběr z různých typů a večeře výběr z večerního menu), doprava do a z hotelu a ubytování v Americe (jedna noc při cestě tam), letenka Roatan - Utila a zpět.

Cena nezahrnuje: letenka Praha - Roatan (cena dle času přihlášení od 18 do 24 000,-), obědy (skoro nic), 600,- Kč/den za ubytování v luxusnějším a větším pokoji v zahradě, potápěčskou výstroj, vízum do USA (Esta, vyřizuje se on-line).

Naše centrum je vedeno jako Cestovní agentura. Z tohoto důvodu jsou některé platby směřovány přímo na naše hlavní partnery. Veškeré informace obdržíte vždy na srazu účastníků.