Varianta Mexiko-Guatemala-Belize

Varianta Mexiko-Guatemala-Belize

Program:

 • 1. den: odlet z Prahy. Odpoledne přílet do Mexika na letiště v Cancún a transfer (cca 55 minut jízdy z letiště do hotelu 3* Ubytování a večer volný program.
 • 2.-6. den: potápění - balíček 5dní/10 ponorů (8 x cenoty a 2 x moře).
 • 7. den: Celý den volný program, koupání v moři, check out v hotelu ve 12:00 a večer v 19:00 odjez luxusním dálkovým linkovým autobusem ADO (klima, TV, WC) do Palenque, noc na cestě.
 • 8. den: Brzy ráno příjezd do Palenque, snídaně a v cca 8:00 odjezd na celodenní výlet: Palenque je považováno za nejkrásnější mayské město klasického období. Nález zachovalé hrobky krále Pakala v kryptě pod Chrámem nápisů v šedesátých letech minulého století udělal z Palenque kultovní místo. Po prohlídce transfer k překrásným vodopádům Misolha a poté k proslulým kaskádám Aqua Azul, jejichž zelenomodrá zpěněná voda vás očaruje, zde je možnost koupání a odpočinku. K večeru návrat do Palenque, noc v hotelu.
 • 9. den: Snídaně, odjezd z rezervace směrem k řece Usumacintě do Frontera Corozal, následuje plavba lodí po proudu řeky do Yaxchilánu. Toto kdysi slavné a mocné město je ukryto v džungli a je přístupné pouze touto vodní cestou. Po prohlídce cesta zpět přestup na autobus a transfer do Isla Flores, romantického městečka, které je situované uprostřed čarokrásného jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu, volný program, koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem.
 • 10. den: Brzy ráno (balíček na cestu) odjezd z Flores a návštěva „Parque Nacional Tikal", jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu "Velkého jaguára" a "Chrámu masek", "Chrámu V", dále "Mundo Perdido" (ztracený svět) , skupiny „Sedmi chrámů", jakož i nejvyššího mayského chrámu/pyramidy v Tikalu a celé Mesoamerice , jímž je "Templo IV" s výškou téměř 70 m, odpoledne odjezd zpět do Isla Flores, večer volný program.
 • 11. den: Snídaně v hotelu, odjezd z Isla Flores do Belize, příjezd do Belize city po obědě, transfer lodí na ostrov Caye Caulker, ubytování, volný program.
 • 12.-13. den: volný program, odpočinek, koupání v moři,: potápění (nebo šnorchlování) na korálových útesech nebo v proslulé Blue Hole (není v ceně).
 • 14. den: Brzy ráno odjezd lodí z ostrova, zastávka na San Pedro (belizské imigration) a příjezd do mexického přístavu Chetumal po obědě. Následuje transfer do Playa del Carmen (cca 4 hodiny jízdy). Ubytování v hotelu 3*.
 • 15. den: dopol. volno, koupání, odpol. odjezd na letiště v Cancún a odlet.
 • 16. den: přílet do ČR.

Cena: 86 000 Kč letenka (Varianta letenky Mnichov – Cancún a zpět – 79 000 Kč).

Cena zahrnuje: letenku Praha – Cancún a zpět, privátní transfer z letiště do hotelu a zpět na letiště, balíček 5 dní potápění: 4 x cenote a 1 x reef (2 ponory denně, s profes. průvodcem), 13 x noc v hotelu 3* se snídaní (1x noc v lux. ADO buse).

Cena nezahrnuje: fakultativní výlety s českým nebo slovenským průvodcem.